Sürekli Gözetim, Sürekli Koruma, Sürekli Öğretim
 
Günümüzün çağdaş sınıflarında kullanılan teknolojiyi yönetmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bilgisayar meraklısı öğrenciler, bilgisayar destekli eğitimin yararlarını en üst düzeye çıkarmak, öğrencilerin donanımı, sosyal yaşamlarının bir uzantısı olarak kullanmalarına izin vermek yerine, kendilerine verilen ödevleri yapmak için kullanmalarını sağlamak zorunda olan öğretmenlere çeşitli zorluklar çıkarmakta.
 
NetSupport School, öğretmenlere, öğrencileri merkezi bir yapı içinde kendi bilgisayarları üzerinde eğitmelerini sağlayarak, Bilgi ve İletişim Teknolojileri'nin öğretimin etkinliğini artırmalarında yardımcı olmaktadır. Uygulama ve web kullanımını izleyerek öğrenci üzerinde denetimi sürdürebilir, dil laboratuvarında sesli etkinlikleri takip edebilir, çevrimiçi yardım ve sohbet istekleriyle destek etkinliğini artırabilir, çalışma dosyalarını otomatik olarak göndererek ve toplayarak ya da hızlıca yoklama yaparak ve sonuçları hemen göstererek zamandan tasarruf edebilirsiniz.
 
NetSupport School , kısıtlı ya da baskı altındaki eğitim bütçeleriyle hizmet vermeye çalışan okulların, kolejlerin ve eğitim kurumlarının mevcut BT altyapısından sağladıkları yararı en üst düzeye çıkarabilmelerini sağlar.