BullGuard - Internet Security

Antivirüs : Windows işletim sisteminize zarar verebilecek her türlü virüsü tanır, bulaşmasını engeller, bulaşmış ise temizler, temizlenemeyecek durumda olan dosyaları karantinaya alır.
Antiphising : İlişkide bulunduğunuz web sitelerinin taklitlerini yaparak sizin e-postanızı, kredi kartı bilgilerinizi, banka hesap numaralarınız gibi önemli bilgilerinizi çalmak isteyen korsanlara karşı koruma sağlar.

Anti-Malware : Kötü amaçlı yazılım koruması. Bu tanımlamanın içine trojan(truva atı), Backdoor(arka kapı), worm(solucan), Adware(reklam yazılımı) gibi kötü amaçlı programlar girer. Bu yazılımların bilgisayarınızı yavaşlatması, bilgilerinizin çalınması gibi zararlarının yanında bazı Kötü Yazılımlar yardımıla bilgisayarınız uzaktan kullanılarak korsan saldırılarda bulunabilirler.
Anti-Ransomware : Bilgisayarınızdaki dosyaları şifreleyen veya bilgisayarınızı kullanılmaz hale getiren yazılımları önler.
Davranışsal Algılama : Bullguard işletim sisteminizin genel çalışma koşullarını değerlendirerek gerekli bilgileri toplar. Daha sonra olağan dışı bir çalışma tespit ettiğinde sizi uyarır. Örneğin Windows kayıt defterine ulaşmak isteyen bir yazılım çalıştığında bunu durdurur ve onay vermenizi ister.
Güvenli Gezinti : Internette ziyaret ettiğiniz sayfaları tarayarak güvenilir olup olmadıklarını değerlendirir. Ziyaret ettiğiniz bir web sayfasından bilgisayarınıza yapılacak saldırıları engeller.
Güvenlik Açığı Tarayıcısı : BullGuard her ne kadar bilgisayarınızı korusa da işletim sistemine ilişkin bazı ayarlamaların yapılması gerekmektedir. Bu ayarlamaları kontrol ederek eksik olan bir yazılım ve ya ayar varsa sizi uyarır.
Oyun Yükseltici : Diğer antivirüslerden farklı olarak oyun oynanacağı zaman ilgili servisi tanıyarak bilgisayarınızın hızını düşürmeden gerekli güvenlik önlemlerini alır.
Güvenlik Duvarı : İşletim sisteminizde bir güvenlik duvarı yoksa BullGuard gereken güvenlik tedbirlerini alır.
Ebeveyn Kontrolü : Çocuklarınızın internette gezinme sürelerini sınırlandırabilir. İstediğiniz siteleri yasaklayabilir yada gezinti yapılan sitelerin listesini görebilirsiniz.
Entegre Yedekleme (Buluta) : Kişisel bilgisayarınızın yedeğini alabilmeniz için BullGuard size 100 MB disk alanını ücretsiz olarak ayırır.
PC Ayarları : Bilgisayarınızın güvenlik ayarlarında eksik olduğunda sizi uyarır ve eksikliğin giderilmesini sağlar.