NetSupport Protect, Windows® işletim sistemlerini ve masaüstü bilgisayarlarını istenmeyen ve kötü amaçlı değişimlerden korumak isteyen BT sorumlularının bir numaralı seçeneğidir. NetSupport Protect; güvenli, güvenilir ve verimli bir bilgisayar ortamı yaratmamızı sağlar. NetSupport Protect, kullanıcıların önemli dosyaları ve uygulamaları silmelerini, masaüstünde yetkileri dışında değişiklikleryapmalarını, yetkilerinin olmadığı programları saklamalarını ya da kullanmalarını ve işletim sistemine zarar vermelerine engel olur.

Her işletme, rekabetçi olabilmek ve etkin çalışabilmek için bilgi teknolojisi (BT) altyapısına bağımlıdır. Sistem bozuk kalma süresinin en aza indirilmesi ve BT varlıklarını kullananlara yardımcı olmak ve onları desteklemek BT yönetiminin temel sorumluluklarından birisidir.

 
 
Sürekli Gözetim, Sürekli Koruma, Sürekli Öğretim
 
Günümüzün çağdaş sınıflarında kullanılan teknolojiyi yönetmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bilgisayar meraklısı öğrenciler, bilgisayar destekli eğitimin yararlarını en üst düzeye çıkarmak, öğrencilerin donanımı, sosyal yaşamlarının bir uzantısı olarak kullanmalarına izin vermek yerine, kendilerine verilen ödevleri yapmak için kullanmalarını sağlamak zorunda olan öğretmenlere çeşitli zorluklar çıkarmakta.
 
NetSupport School, öğretmenlere, öğrencileri merkezi bir yapı içinde kendi bilgisayarları üzerinde eğitmelerini sağlayarak, Bilgi ve İletişim Teknolojileri'nin öğretimin etkinliğini artırmalarında yardımcı olmaktadır. Uygulama ve web kullanımını izleyerek öğrenci üzerinde denetimi sürdürebilir, dil laboratuvarında sesli etkinlikleri takip edebilir, çevrimiçi yardım ve sohbet istekleriyle destek etkinliğini artırabilir, çalışma dosyalarını otomatik olarak göndererek ve toplayarak ya da hızlıca yoklama yaparak ve sonuçları hemen göstererek zamandan tasarruf edebilirsiniz.
 
NetSupport School , kısıtlı ya da baskı altındaki eğitim bütçeleriyle hizmet vermeye çalışan okulların, kolejlerin ve eğitim kurumlarının mevcut BT altyapısından sağladıkları yararı en üst düzeye çıkarabilmelerini sağlar.

NetSupport Notify düşüncesi, sistem yöneticilerine ağ topolojisi ile ilgilenmeden işletme içinde bulunan çalışanlara ve öğrencilere güvenilir anahtar duyuruların yapılması ve mesaj dağıtımının ve alındı bilgilerinin doğru olarak kaydedilmesine dayanmaktadır. Diğer tipik LAN tabanlı mesajlaşma çözümlerinden farklı olarak NetSupport Notify, bu işe adanmış ağ geçit(ler)i ile, herhangi bir değişikliğe gerek duyulmadan, çoklu ağ bölümleri ya da dağınık siteler üzerinde mesaj dağıtımının sorunsuz olarak yapılmasını sağlar.